Haber

Trump 2024 seçimleri için başladı: Şimdi daha da kızgınım

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2024’te yapılacak başkanlık seçimleri için yarışırken, ilk kampanya konuşmasını Cumhuriyetçi Parti’nin New Hempshire’da ve Güney Karolina eyaletinin Columbia kentinde düzenlenen yıllık toplantısında yaptı.

REDDEDİLEN SPEKÜLASYONLAR

Trump konuşmasında 2024 seçimlerini kazanmak için motive olduğunu belirterek, “Şu anda her zamankinden daha öfkeliyim ve daha kararlıyım” dedi. Trump, kampanyası yavaş başladığında ve cumhurbaşkanlığına aday olma kararlılığı sorgulandığında spekülasyonları reddederek, “Her zamankinden daha büyük mitingler planlıyoruz” dedi.

“ABD BİDEN’DEN KURTULMALI”

Mevcut Lider Joe Biden’ın politikalarını eleştiren Trump, ABD’nin Biden yönetiminden “kurtulması” gerektiğini söyleyerek, “Biden’a bugüne kadarki en hızlı ekonomik toparlanma olan harika bir ekonomi teslim ettik. Ama şimdi insanlar ekonomik sıkıntı içinde. Joe Biden, ülkeyi hızlı bir yıkım yoluna soktu, biz de durduracağız” dedi.

SOL İDEOLOJİLERLE MÜCADELE OLACAK

Yasadışı göçü eleştiren Trump, ABD-Meksika ucunda güvenliği artırmaktan ve ülkedeki solcu ideolojilerle uğraşmaktan bahsetti. “Sol cinsiyet ideolojisi” olarak tanımladığı ideolojileri benimseyen okullara federal fon sağlanmasını durdurma taahhüdünde bulunan Trump, “Gençlerimizin beynini yıkamaya çalışan radikal sol ırkçıları ve sapıkları durduracağız. Cinsiyet kültünü yeneceğiz” dedi. ideoloji.”

TRUMP’UN OLASI RAKİPLERİ

2021 yılına kadar 4 yıl ABD Başkanı olarak görev yapan Trump, geçtiğimiz yıl Kasım ayında 2024 Başkanlık seçimleri için yine Cumhuriyetçi Parti’den aday olacağını açıklamıştı. Cumhuriyetçiler ortasında Trump’ın rakibi olması beklenen ancak adaylığını henüz resmen açıklamamış isimler arasında eski Başkan Yardımcısı Mike Pence, Florida Valisi Ron DeSantis ve eski Güney Karolina Valisi Nikki Haley bulunuyor.

ABD’DE KAMUOYU ANKETİ

Öte yandan ABD’de yapılan kamuoyu yoklamalarına göre Trump’ın 2024 başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi adayların ortasından en güçlü rakibi olarak görülen Florida Valisi Ron DeSantis’ten daha fazla oy aldığı kaydedildi. Morning Consult tarafından geçen hafta yapılan bir ankete göre, Donald Trump oyların yüzde 48’ini alırken, DeSantis yüzde 31’ini aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu