Haber

Saadet Partisi’nin İBB adayı belli oldu!

Saadet Partisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Birol Aydın’ı seçti.

SAADET PARTİSİ İSTANBUL ADAYINI BELİRTTİ

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde siyasi partiler aday belirleme çalışmalarına hız verdi. AK Parti’nin Murat Kurum ve CHP’nin Ekrem İmamoğlu’nu açıklamasının ardından Saadet Partisi de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayını belirledi.

BİROL AYDIN ​​​​KURUM VE İMAMOĞLU YARIŞTI

Perde arkasından alınan bilgilere göre, parti sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın, Saadet Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı oldu.

RESMİ AÇIKLAMA PAZAR GÜNÜ YAPILACAK

Saadet Partisi’nin İstanbul adayını 28 Ocak Pazar günü saat 12.00’de Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapılacak aday tanıtım toplantısında açıklayacağı belirtildi.

BİROL AYDIN ​​KİMDİR?

1969 yılında Gümüşhane Şiran’da doğan Birol Aydın, lisans eğitimini 1992-1997 yılları arasında Tunus Zeytune Üniversitesi Yüksek İslam Medeniyeti Fakültesi’nde tamamladı. Ulusal Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği’nin çeşitli kademelerinde görev yaptı.

2007-2014 yılları arasında (IYFO) Uluslararası Gençlik Forumu’nda Genel Merkez Müdürü olarak görev yaptı. 2007 yılından bu yana Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nde (ESAM) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Siyasi hayatta Fazilet Partisi Kocaeli İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı ve Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı olarak görev yapan Aydın, 2006 yılından bu yana Saadet Partisi KİK Üyesidir.

2010-2019 yılları arasında Teşkilat, Tanıtım, Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Aydın, bugün Parti Sözcüsü olarak görevine devam ediyor.

sivricehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu