Ekonomi

Gemlik Belediyesi Kırsal Kalkınma Ofisi’nde kurulan laboratuvar, çiftçilere rehber oldu.

Gemlik Belediyesi tarafından ilçeye bağlı Umurbey Mahallesi’nde kurulan Kırsal Kalkınma Ofisi’nde bulunan yaprak, toprak ve su analiz laboratuvarı, ilçedeki çiftçilere rehber oldu. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, bu laboratuvar sayesinde çiftçilerin milyonlarca lira tasarruf edeceğini vurguladı.

Türkiye’de belediye tarafından kurulan ilk laboratuvar olan ve bu sayede sadece Gemlik’lilerin değil Bursa’nın birçok bölgesinden geçimini topraktan sağlayan vatandaşların ilgisini çeken laboratuvar, uzman kadrosuyla çiftçilere yol haritası oluşturuyor. çalışanlar.

Başkan Sertaslan, “Binlerce yıllık çiftçi heba oluyor”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, laboratuvarla ilgili açıklamalarda bulundu. Bölgede aktif olan tek laboratuvar olduğunu belirterek, uzman işçi ve ekipman açısından Türkiye’nin sayılı laboratuvarlarından biri haline geldiğini belirtti.

Başkan Sertaslan konuşmasının devamında, “Türkiye’nin sorunlarından biri de her yıl çöpe atılan gübre ve ilaçlardır. Bilimsel olarak yapılmayan tarımsal üretim nedeniyle ülkemizin cebinden milyonlarca lira çıkıyor. Bu laboratuvarı kurma amaçlarımızdan biri de bilimsel tarımın önünü açarak, toprağından eksik kalan minarelerin yeşillenmesini sağlayarak çiftçilerimizin verimini artırmayı hedefliyoruz. Gemlik Belediyesi olarak ülkemizin ve ilçemizin en büyük kalkınma araçlarından biri olan çiftçilerimiz için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.” – BURSA

balahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu