Sağlık

Hayırsever Kızılay Bağışçıları Gönüllere Dokundu

Çocuklar Kumbaralarını Verdi

-Yaşlı Çift Alyansını Bağışladı

-Ona Bağışlanan Tek Kişi Yüzüğüdür

-Deprem Mağdurlarına Bağışlanan Hijyen Yardımını gönderdi

Kahramanmaraş depreminin ardından Türkiye’nin dört bir yanından deprem bölgesine takviye yağdı. Yurdun dört bir yanından hayırsever Kızılay bağışçıları, depremden etkilenen vatandaşlara yaptıkları bağışlarla bir hayırseverlik örneği sergiledi.

Akıllı saatten vazgeçti, parayı arkadaşlarına bağışladı

Küçük hayırseverlerden Abdullah Çakır kumbarasını akıllı saat almak için, Elif Çakır da beyin sarsıntısından etkilenen akranlarının ihtiyaçlarını karşılamak için Kızılay’a bağışladı. Küçük bağışçı Melike Hifa Kartal ise ailesinin sarsıntı bölgesine göndermek için hazırladığı kutuya kendi oyuncağını koyarak duygusal bir mektupla gönderdi.

Güzelliği bisiklete tercih etti

Uzun süredir bisiklet almak için biriktirdiği harçlığını beyin sarsıntısı geçiren kardeşlerine göndermek isteyen 4. sınıf öğrencisi Mikail Doğan, kumbarasını Kızılay’a bağışladı. Yaşıtlarının deprem nedeniyle zor günlerinde ablası Medine Doğan ile ortak olmak istediklerini ifade eden Mikail Doğan, depremzedelerin iyileşmesine katkı sağladı. Küçük Necmettin Avcı ise su bidonuna doldurduğu bozuk paraları depremzedelere teslim edilmek üzere Ankara’daki Kızılay Genel Müdürlüğü’ne getirdi. Öte yandan Miraç Kandilinde Kandil harçlıklarını toplayan küçük hayırsever, topladığı parayı Kızılay’a bağışladı.

Hayırseverler Türkiye’nin farklı bölgelerindeki Kızılay şubelerine de başvuruyor. Maddi durumu iyi olmadığı için 500 TL hijyen yardımı alan hayırsever hayırsever, deprem bölgesindeki vatandaşların daha muhtaç durumda olduğunu belirterek aldığı hijyen yardımını bağışladı.

Yaşlı bir çift evlilik yüzüğünü bağışladı

Depremin 11’inci gününde Kızılay Melikgazi Şubesi’nin kapısını çalan yaşlı bir çift, “Biz buradayız, bu kadar” diyerek Kızılay çalışanına mendil içinde 1 çift küpe, yaşlı çiftin düğünlerinde aldıkları alyanslar. Bir başka hayırsever kadın bağışçı, tek varlığı olan yüzüğünü depremzedelerin yaralarını sarmak için bağışladı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

yerkoyhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu