Ekonomi

Büyükşehir tohumluk buğday yetiştiriyor

Korkuteli’nde tohumluk olarak yetiştirilen buğdaylar, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından gübrelendi. Hasatta elde edilen atalık tohumlar çiftçiye hibe olarak verilecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, “Tohum Bizden Üretim Sizden” projesi çerçevesinde 19 ilçede ekilmeyen tarım arazilerini yeniden tarıma kazandırıyor. Bu kapsamda Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Korkuteli Kızılaliler Mahallesi’ndeki atıl alana Tarım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından buğday ekildi. Tarım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Bitkisel Üretim ve Eğitim Şube Müdürlüğü’nde görevli ziraat mühendisleri nezaretinde tarlada gübreleme çalışması yapıldı.

Buğday gübrelendi

Tarım Hizmetleri Daire Başkanlığı’nda görev yapan Ziraat Yüksek Mühendisi Seyit Emre Bilici, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 19 ilçede tarla ve arazi bazında yaklaşık bin dönüm arazide farklı buğday çeşitleri için tohumluk hibesi verdiğini söyledi. Bilici, Korkuteli’ne bağlı Kızılaliler Mahallesi’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait atıl alanda buğday ekimini incelediklerini söyledi. Bağışı, bununla mücadele eden çiftçilerimize tohum olarak yapacağız” dedi.

Buğday Halkın Ekmeğine verilir

Elde edilen eserlerin bir kısmı Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan Millet Ekmeği’ne bağışlanarak Antalya halkının ucuz ekmeğe erişimine katkı sağlıyor. Hasattan sonra elde edilen samanlar da hayvancılıkla uğraşan üreticilere bağışlanacak. – ANTALYA

guceajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu